ادامه مطلب

تاریخ ایجاد: یک شنیه 16 بهمن 1392 تعداد بازدید: 9753 تعداد نظرات ارسالی: 4 نویسنده: host
برنامه های اندروید گوشی یا تبلت تان را خودتان بسازید !!! (App Inventor: Create your own Android Apps)

آموزش تصویری نرم افزار TalkToMe - بخش اول

آموزش تصویری نرم افزار TalkToMe - بخش دوم   
   

وب سایت مرجع: http://appinventor.mit.edu/explore

این بار گوگل بامعرفی ابزاری جدید به دنبال فراهم آوردن امکان تولید و توسعه برنامه های اتدروید توسط همه، حتی آنهایی که چیزی از برنامه نویسی نمی دانند، برای  سیستم عامل اندروید است.

با استفاده از ابزار جدید که "App Inventor"یا به عبارتی"مخترع برنامه" نام دارد، شما می توانید بسیاری از انواع برنامه ها رابدون نوشتن کد برنامه تولید کنید. با استفاده از ابزار بصری فراهم شده امکان طراحی ظاهر برنامه وجود خواهد داشت و با استفاده از بلاک های از پیش آماده شده و ارتباط دادن آنها با یکدیگر و تنظیم مشخصات مربوطه، رفتار برنامه مشخص خواهد شد.

App Inventor وظیفه تبدیل گراف حاصل به برنامهء قابل اجرا را بر عهده خواهد داشت. در اصل App Inventor نوعی از برنامه نویسی را تحت عنوان

"برنامه نویسی گرافیکی بوسیله بلاک ها"("Graphical Block Programming") برای ساخت برنامه های مبتنی بر بستر اندروید میسر می سازد.

استفاده از App Inventor بسیارساده است و بنا به ادعای گوگل این ابزار در عین سادگی ابزاری نیرومند به حساب میآید.

از دیگر امکانات App Inventor  عبارتند از :

1-     امکان ذخیره سازی داده های تولید شده توسطکاربران در یک بانک اطلاعاتی،

2-    استفاده از سنسورهای حرکتی گوشی موبایل

3-    استفاده از اطلاعات سنسور GPS گوشی 


با استفاده از انواع و اقسام بلاک های از پیش آماده شده ای که تیم توسعه دهنده AppInventor فراهم ساخته است، قابلیت ساخت بسیاری از انواع برنامه ها، از بازی گرفته تا برنامه های آموزشی، کوئیز، برنامه های گرافیکی و برنامه های ویژه شبکه های اجتماعی وجودخواهد داشت.

با توجه به آنکه App Inventor امکان ساخت برنامه برای بستر اندروید را برای همه بدون پیش نیاز ِ دارا بودن دانش برنامه نویسی فراهم می آورد می توان حدس زد که بسیاری از دانش آموزان و افراد غیرحرفه ای درآینده جذب آن شده و به تولید برنامه های شخصی برای خود و یا حتی برای عرضه دربازار اندروید (Android Market) بپردازند و این می تواند عقب ماندگی بازار اندروید از فروشگاه برنامه های آیفون(App Store) راتا حدی جبران نماید. 

برخی از تحلیلگران عرضه App Inventor را یک حرکت حساب شده از سوی گوگل و یک عامل متحول کننده بازار برنامه های اندروید قلمداد کرده اند اما بسیاری نیز بر این اعتقادند که گوگل با این حرکت بیشتر بدنبال بدست آوردن آمار خیره کننده و بزرگ نمودن شمار برنامه های عرضه شده برای اندروید است، چرا که این تحلیلگران امکان خلق برنامه های تجاری و سطح بالا توسط App Inventor را منتفی دانسته و برخلاف شعارهای گوگل معتقدند که سادگی کار با این ابزار به قیمت کاهش توانایی و عدم امکان توسعه منطقهای پیچیده تمام می شود.

گوگل برای ساخت برنامه App Inventor از نتایج تحقیقاتی که پیش از این دردانشگاه MIT انجام پذیرفته و منجر به ساخت کتابخانه برنامه به زبان جاوا تحت عنوان OpenBlocks شده بود استفاده نموده است. این کتابخانه بستری اجرایی را برای برنامه نویسی بصورت گرافیکی و با استفاده از بلاکها مهیا می نماید. بنا به اظهارات کمپانی گوگل تعداد زیادی از اساتید دانشگاه های مختلف در تحقیق و توسعه مرتبط با این برنامه دخیل بوده اند و رهبری این پروژه را هالابلسون  استاد علوم و مهندسی کامپیوتر دانشگاه MIT برعهده داشته است

printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد